Stowarzyszenie Odkrywamy Gorce

Ostatnia edycja 27 kwietnia 2017 | Udostępnij

W związku z zapytaniami o stowarzyszenie ,,Odkrywamy Gorce”, jego genezę i cel działania, informujemy że powstanie naszej organizacji wiąże się z akcją sprzątania okolic Gorca pod nazwą ,,Gorce sprzątamy bo je kochamy”.
Dwa lata temu nieformalna grupa zrzeszająca właścicieli kwater z Ochotnicy Górnej postanowiła po sezonie letnim uporządkować szlaki idące na Gorc. Akcja się udała i był to pierwszy krok konsolidujący grupę wokół wspólnych celów.

Naszym głównym celem jest zapewnienie turystom jak najlepszych warunków wypoczynku w Ochotnicy. Nie mamy gwiazdek , wysokich kategorii, ale mamy dobry standard, niskie ceny i otwarte serca dla naszych Gości. Poprzez ukazanie naszej góralskiej tradycji, piękna okolicznej przyrody, czystego, niczym nie skażonego środowiska pragniemy zachęcać do wyboru naszej oferty turystycznej.

Jesteśmy autentyczni w tym co robimy i chcemy gościnnością przekonać żeby każdy kto do nas przyjedzie stale wracał. Obecnie jesteśmy sformalizowanym stowarzyszeniem liczącym 20 członków i podejmujemy pierwsze działania żeby zrealizować nasze cele. Jesteśmy otwarci na współpracę z producentami żywności ekologicznej, wyrobów regionalnych, właścicielami gospodarstw agroturystycznych, pensjonatów itp. Zachęcamy wszystkich miłośników Gorców do publikacji zdjęć i materiałów na naszej stronie.