Często turyści pytają:

 
dlaczego mamy wybrać na wczasy Ochotnicę skoro na Podhalu jest tyle miejscowości w których jest dosłownie wszystko, karczmy, wyciągi, aquaparki, dziesiątki sklepów, a co wy macie?

 
Wtedy odpowiadamy: u nas znajdziecie to, czego gdzie indziej już dawno nie ma. Mamy tradycyjną góralską gościnność, nie taką komercyjną wymuszoną, tylko taką od serca, czyste powietrze, dzięki któremu podczas kilkudniowego pobytu możecie przewentylować organizm, krystalicznie czystą górską wodę, którą można spokojnie pić z każdego potoczka, ekologiczne produkty żywnościowe produkowane w otulinie gorczańskiego parku, kultywowaną od pokoleń góralską kulturę, dziesiątki kilometrów szlaków biegnących po najpiękniejszych zakątkach Gorców, niezwykle bogatą faunę i florę z wieloma gatunkami, które wymagają nieskażonego niczym środowiska naturalnego.

Podsumowując: może według dzisiejszych standardów nie jesteśmy typowo komercyjną miejscowością turystyczną, jednak jeżeli ktoś raz przyjedzie w Gorce będzie tu wracał kuszony gorczańskimi smakami i niepowtarzalnym klimatem jaki tworzą te góry.